ks. Piotr Machoń

ks. Piotr Machoń

proboszcz, ur. 25.05.1955 r. w Rudzie Śląskiej, wyświęcony 08.04.1982 r. w Katowicach, dziekan dekanatu Chorzów Batory, w parafii od 2005 r.
ks. Tomasz Farbotko

ks. Tomasz Farbotko

wikariusz, ur. 01.04.1986 r. w Katowicach, wyświęcony 14.05.2011 r. w Katowicach, w parafii od 2018 r.
ks. Piotr Sontag

ks. Piotr Sontag

wikariusz, ur. 12.12.1992 r. w Siemianowicach Śląskich, wyświęcony 13.05.2017 r. w Katowicach, w parafii od 2017 r.
ks. dr Franciszek Gruszka

ks. dr Franciszek Gruszka

emeryt
Poprzedni proboszczowie
  • śp. ks. Franciszek Gębała - Proboszcz macierzystej parafii
  • śp. ks. Zygfryd Wieleba - od 1984 - 2005 - I Proboszcz
Księża rezydenci pracujący w parafii
Poprzedni wikariusze

POPRZEDNI PROBOSZCZOWIE

śp. ks. Franciszek Gębała, proboszcz macierzystej parafii
śp. ks. Zygfryd Wieleba, pierwszy proboszcz 1984-2005 r.

KSIĘŻA REZYDENCI PRACUJĄCY W PARAFII

ks. Franciszek Gruszka, 1991-2002
ks. Andrzej Kołek, 2004-2005
ks. Piotr Masarski, 2006-2007

POPRZEDNI WIKARIUSZE

śp. ks. Waldemar Cybel, 1984-1988
ks. Emanuel Pietryga, 1987-1991
ks. Jan Sklorz, 1987-1991
ks. Ludwik Aleksy, 1988-1992
ks. Tadeusz Pukocz, 1991-1994
ks. Krzysztof Tabath, 1992-1993
ks. Krzysztof Pyszny, 1993-1995
ks. Andzrzej Czarnecki, 1994-1995
ks. Alfred Smajdor, 1995-1998
ks. Zenon Działach, 1995-1998
ks. Dariusz Mazur, 1998-2001
ks. Krzysztof Hołyński, 1998-2001
ks. Korneliusz Nóżka, 2001-2005
ks. Mariusz Marek, 2001-2005
ks. Piotr Masarski, 2005-2006
ks. Tomasz Maciąg, od 2005-2009
ks. Jacek Ostrowski, 2006-2009
ks. Marcin Matonóg, 2009-2012
ks. Dawid Ledwoń, 2009-2012
ks. Marcin Ryszka, 2012-2015
ks. Zbigniew Janota, 2012-2015
ks. Krzysztof Horowski, 2015-2017
ks. Daniel Walusz, 2015-2017
ks. Tomasz Szkatuła, 2017-2018

DUCHOWNI Z NASZEJ PARAFII


ur. 21.01.1961 r. w Chorzowie. Święcenia kapłańskie przyjął 31.01.1987 r. w Katowicach. Jest proboszczem w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Ruptawie.


ur. 11.01.1967 r. w Bytomiu. Święcenia kapłańskie otrzymał 16.05.1992 r. w Katowicach. poprzednio proboszcze Parafii MB Częstochowskiej w Ochojcu koło Rybnika obecnie jest proboszczem Parafii NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu Zdroju


ur. 4.07.1973 r. w Chorzowie Święcenia kapłańskie przyjął 15.05.1999 r. w Katowicach. Od 2002 r. pracował w Polskiej Misji Katolickiej w Paryżu. Obecnie duszpasterzuje w sektorze 10 parafii w diecezji Meaux.


ur. 28.11.1965 r. w Chorzowie. W 1987 r. wstąpił do Towarzystwa Jezusowego. Święcenia diakonatu przyjął w 1999 roku w Warszawie. Prezbiterat przyjął w 2000 r. w Czechowicach-Dziedzicach. Pełni funkcję asystenta w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie. Wykłada w Katedrze Pedagogiki. Przebywa w Krakowie przy ul. M. Kopernika


ur. 02.05.1976 w Chorzowie. 11.05.2002 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach przyjął święcenia kapłańskie. Aktualnie posługuje jako wikary w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i MB Uzdrowienia Chorych w Katowicach.


ur. 15.12.1975r. w Bytomiu. W 1997r. wstępuje do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. W 2001r. udał się na kontynuację studiów teologicznych do Seminario San Carlo w Breganzone (Ticino) do Szwajcarii. 15.05.2004r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. Abpa Damiana Zimonia w katedrze katowickiej. Pracował w parafiach Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku Niedobczycach, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wyrach. Aktualnie pełni funkcję Dyrektora Księgarni Św. Jacka w Katowicach, pomaga w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wyrach.


ur. 29.01.1984r. w Chorzowie. Święcenia Prezbiteratu przyjął z rąk ks. Abpa Damiana Zimonia 9.05.2009 r. w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Pracował w parafiach Imienia NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich, św. Marii Magdaleny w Bielszowicach, Chrystusa Króla w Lędzinach Hołdunowie, aktualnie posługuje w parafii pw. Św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach.


Paweł Hańczak urodził się 4.09.1980r. Święcenia Prezbiteratu przyjął 23.05.2009r. z rąk ks. Biskupa Józefa Kupnego w kościele Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym. Aktualnie jest rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Karmelitów Bosych w Krakowie.


ur. 29.12.1957 r. w Chorzowie. Na chrzcie św. otrzymał imię Franciszek. 21.02.1981 r. przywdział strój Zakonu Braci Mniejszych św. Franciszka. W 1987 r. w Jarocinie złożył śluby wieczyste na ręce prowincjała O. Joachima Mazurka. Odszedł do wieczności 17 stycznia 2018 r. Został pochowany 19 stycznia w Panewnikach


ur. 5.10.1979 r. w Chorzowie. Po ukończeniu Technikum Mechaniczno-Elektrycznego wstąpił do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, czyli do pallotynów. Pragnie służyć Bogu jako brat zakonny. Okres nowicjatu przeżył w Ząbkowicach Śląskich. Zakonne Śluby Wieczyste złożył dnia 11 czerwca 2006 w kościele parafialnym. Aktualnie posługuje w Archidiecezji Gdańskiej.


ur. 20.06.1956 r. w Chorzowie. Pracowała w Rektoracie Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W 1976 wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie. Pierwsze śluby złożyła 11.08.1979 r., a śluby wieczyste w 1984 r. w Mikołowie. Obecnie pracuje w Kępnie.


ur. 29.04.1972 r. w Krakowie. Jest absolwentką LO im. J. Słowackiego w Chorzowie. Ukończyła Wydział Zarządzania i Marketingu na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Rozpoczęła studium doktoranckie W 1997 wstąpiła do Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa (Sacré Coeur).W 2000 r. złożyła pierwsze śluby zakonne. Wieczystą Profesję złożyła w Rzymie 1 lutego 2009. Aktualnie przebywa i pracuje w domu zakonnym w Poznaniu.


Urodziła się 18. 10. 1979. Ukończyła LO im. J. Słowackiego w Chorzowie. Jest absolwentką Akademii Medycznej w Katowicach. Jest lekarzem. Do Klasztoru Klauzurowego Sióstr Karmelitanek w Oświęcimiu wstąpiła w 2006 roku i tam przebywa. 3 maja 2009 w Karmelu w Oświęcimiu złożyła pierwsze śluby zakonne. 3.05.2012 Siostra Joanna Paula od Miłości Miłosiernej złożyła uroczyste śluby w Karmelu w Oświęcimiu.

KONTAKT

Parafia Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza
ul. Skrajna 2a, 41-506 Chorzów
tel. 32 246 55 01
ING Bank Śląski 07 1050 1243 1000 0022 1715 7060

MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELA

7.00  9.00  10.30
12.00  18.00

 
PONIEDZIAŁEK 7.00  8.00  18.00
 
WTOREK 7.00  8.00  18.00  
ŚRODA 7.00  8.00  18.00  
CZWARTEK 7.00  8.00  17.00  
PIĄTEK 7.00  8.00  18.00
 
SOBOTA 7.00  8.00  18.00

 

KANCELARIA PARAFIALNA

PONIEDZIAŁEK 8.45 - 9.45  
WTOREK 8.45 - 9.45 i 16.00 - 17.00
 
ŚRODA NIECZYNNA  
CZWARTEK 8.45 - 9.45  
PIĄTEK 8.45 - 9.45 i 16.00 - 17.00
 
SOBOTA NIECZYNNA  

 

©2018 Dobry Pasterz

Search