PARAFIA JEZUSA CHRYSTUSA DOBREGO PASTERZA

CHORZÓW BATORY

Intencje mszalne

NIEDZIELA   19.11   33 Niedziela Zwykła

7:00  

O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Józefy Miozga oraz za + męża Jana Miozga

9:00  

Dziękczynno – błagalna z okazji 80 rocznicy urodzin Henryka Golda /TD/

10:30  

Dziękczynno – błagalna z okazji 80 rocznicy urodzin Bolesława Dras /TD/

12:00  

Dziękczynno – błagalna z okazji 50 rocznicy ślubu Stefanii i Czesława Burzyńskich i błogosławieństwo dla synów Dariusza i Piotra z rodzinami /TD/

17:15  

Nieszpory

18:00  

Ku czci św. Cecylii za chór i organistów

PONIEDZIAŁEK   20.11   Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

7:00  

Dziękczynno – błagalna z okazji urodzin Ludmiły

8:00  

Za ++ męża Władysława oraz rodziców Helenę i Józefa

18:00  

1. Za ++ męża Alfreda Wloczka w 2 rocznicę śmierci oraz rodziców i teściów

 

2. Za + Teresę Kopańczyk

WTOREK   21.11   Wspomnienie Ofiarowania NMP

7:00  

Za + Marię Gal

8:00  

Za + Gotfryda Tomeckiego w 2 rocznicę śmierci

18:00  

1. Za + mamę Elfrydę Kopieczny w 30 rocznicę śmierci i syna Krystiana

 

2. Za + Alinę Nieborak od koleżanek z pracy

ŚRODA   22.11   Wspomnienie św. Cecylii

7:00  

Za ++ rodziców Albinę i Józefa Micek, brata Jana i pokrewieństwo z obu stron

8:00  

Do Opatrzności Bożej i opiekę MB z prośbą o pomyślny przebieg badań i zdrowie na dalsze lata

17:30  

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

18:00  

1. Za + Józefa Kołodziej w 2 rocznicę śmierci

 

2. Za + ojca Mariana Śruborz, dziadków Krystynę i Stefana Śruborz

CZWARTEK   23.11   

7:00  

Za ++ rodziców Marię i Józefa Wencel, teściów Annę, Stanisławę i Franciszka Garncarczyk, rodzeństwo z obu stron, kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu cierpiące

8:00  

Za + Wojciecha Kaczmarek

17:00  

O opiekę św. Tarsycjusza dla ministrantów i ich rodziców

PIĄTEK   24.11   Wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy

7:00  

Za ++ rodziców Elżbietę i Alfonsa Machoń, Różę i Jerzego Niegot ++ z rodziny i ++ kapłanów

8:00  

Za + męża Zbigniewa, teściów Michała i Marię Piechota, Augusta Leszczyńskiego i ++ z rodziny

18:00  

1. Za ++ męża i córkę

 

2. Za + Elżbietę Jurkun od sąsiadów z ul. Podmiejskiej 25

SOBOTA   25.11   

7:00  

1. Za ++ rodziców Pędziński i Pośpiech

 

2. Za + Piotra Marek ++ z rodzin Marek, Józefiak, Marię Bąk i jej rodziców

8:00  

Dziękczynno – błagalna za otrzymane łaski i dar życia w 30 r. urodzin Małgorzaty Ferlewicz

17:00  

Adoracja Najświętszego Sakramentu

18:00  

Za + męża i ojca Leszka

NIEDZIELA   26.11   Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

7:00  

Za + Jadwigę Parys w rocznicę urodzin

9:00  

Za ++ Aleksandra Maj oraz Marię i Wilhelma Szczotka

10:30  

Za + Janinę Bartkowiak w rocznicę śmierci i ++ z rodziny

12:00  

Za + Henryka Szumlańskiego, rodziców Marię i Michała, Jana Szczerbę, siostrę Halinę

15:00  

O opiekę Bożą dla dzieci z okazji chrztu i roczku oraz za ich rodziców i chrzestnych

17:15  

Nieszpory

18:00  

Za ++ Elżbietę i Wincentego Lipiec, Wandę i Władysława Brela, Genowefę , Stanisława i Mirosława Rak

INTENCJE NA DZIŚ

rounded_corners.jpg

WAŻNIEJSZE OGŁOSZENIA

  1. W niedzielę 1 grudnia rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Przygotujmy wieniec adwentowy dla domu i lampiony roratnie dla dzieci.
  2. Pierwsza niedziela Adwentu to Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania adwentowych postanowień trzeźwości i abstynencji i wpisywania ich do Księgi Trzeźwości.
  3. Adwentowa Msza św. roratnia będzie o godz. 6.30, w czwartki o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00.
  4. W poniedziałek 2 grudnia przypada święto Rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Uroczysta Msza św. za parafian, budowniczych i duszpasterzy żyjących i zmarłych o godz. 18.00.
  5. W środę 4 grudnia uroczystość św. Barbary. Msza św. za górników, emerytów górniczych i ich rodziny oraz za ++ górników o godz. 8.00.
  6. Godzina Święta Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy czwartek 5 grudnia o godz. 15.45.
  7. Studencka Wspólnota Dobrego Pasterza zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek 5 grudnia o godz. 20.00.
  8. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania w piątek 6 grudnia o godz. 19.00.
  9. W sobotę w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Msza św. Dzieci Maryi o godz. 16.00. Do tej wspólnoty zostaną przyjęte nowe dziewczynki, a wszystkie odnowią swoje przyrzeczenia.
  10. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny obchodzimy w niedzielę 8 grudnia.
  11. W piątek 13 grudnia po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45 Różaniec fatimski. W związku z tym spotkanie lektorów nie odbędzie się.
  12. Wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę św. Odnowy w Duchu Świętym we wtorek 17 grudnia o godz. 19.00.
  13. W trzeci piątek miesiąca 20 grudnia o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia połączona z Mszą św.
  14. Chrzty i roczki będą w niedziele 8 i 22 grudnia w czasie Mszy św. o godz. 15.00. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w soboty 7 grudnia o godz. 19.00 oraz 21 grudnia o godz. 16.00.
  15. Świąteczne odwiedziny chorych będą w sobotę 14 grudnia od godz. 7.00. Szafarze zanoszą Komunię Świętą chorym w każdą niedzielę od godz. 8.00. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.
  16. W wigilię 24 grudnia o godz. 8.00 Msza św. za nieobecnych przy wigilijnym stole.
  17. Przed Pasterką czuwanie prowadzone przez młodzież. Pasterka o północy. Kolekta na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  18. Msze św. w I i II święto Bożego Narodzenia jak w niedziele. W pierwszy dzień świąt o godz. 17.15 nieszpory kolędowe.
  19. W święto Świętych Młodzianków w sobotę 28 grudnia o godz. 9.00 Msza św. za dzieci ze specjalnym błogosławieństwem dzieci.
  20. Msza św. na zakończenie roku 2019 z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym o godz. 17.00.
12 grudnia ks. Piotr Sontag obchodzi swoje urodziny. Życzymy Księdzu kapłańskiej gorliwości w służbie Bogu i ludziom, dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Msze św. z tej okazji w czwartek 12 grudnia o godz. 17.00 i w niedzielę 15 grudnia o godz. 9.00.

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE – KOLĘDA 2019/2020

PIĄTEK   29.11.2019   GODZ. 15.00
1. Batorego 46 – /Gimnazjum/ i Podmiejska 10, 8, 6, 4, 2
2. Podmiejska 20, 18, 16, 14, 12    
3. Podmiejska 30, 28, 26, 24, 22
4. Podmiejska 40, 38, 36, 34, 32

SOBOTA   30.11.2019   GODZ. 14.00
1. Podmiejska 50, 48, 46, 44, 42
2. Podmiejska 60, 58, 56, 54, 52
3. Podmiejska 21, 19, 17, 15
4. Niemcewicza 10, 8, 6, 4, 2 i Podmiejska 23

NIEDZIELA   01.12.2019   GODZ. 14.00        
1. Podmiejska 25 i Obrońców Chorzowa 24, 22, 20
2. Niemcewicza 11, 9, 7, 5, 3, 1
3. Obrońców Chorzowa 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 16, 18,
4. Obrońców Chorzowa 12, 10, 8, 6, 4, 2

PIĄTEK   06.12.2019   GODZ. 15.00
1. Orzeszkowej 2 oraz 11, 9, 7, 5, 3, 1
2. Asnyka 2, 4, 6, 5, 3
3. Asnyka 1, Norwida 6, 5, 6, 4, 2
4. Norwida 3, 1, Staszica 10, 8, 6, 4, 2

SOBOTA   07.12.2019   GODZ. 14.00
1. Staszica 18, 16, 14, 12
2. Sempołowskiej 2, 4, 6, 8, 10, 12
3. Odrodzenia 45, 43, 41, 39, 37, 35

NIEDZIELA   08.12.2019   GODZ. 14.00
1. Odrodzenia 33, 31, 29, 27, 25, 23, 21
2. Odrodzenia 19, 17, 15, 13, 11, 9, 7, 5, 3, 1
3. Odrodzenia 54, 52, 50, 48, 46, 44

PIĄTEK   13.12.2019   GODZ. 15.00
1. Odrodzenia 42, 40, 38, 34, 32, 30 /nr. 36 nie ma/
2. Odrodzenia 28, 26, 24, 22, 20, 18
3. Odrodzenia 16, 14, 12, 10, 8, 6, 4, 2        
4. Prześwit 2, 4, 6, 5, 3, 1

SOBOTA   14.12.2019   GODZ. 14.00
1. Lelewela 6, 4, 2, 1
2. Dojazdowa 2, 4, 6, 5, 3, 1        
3. Orkana 2, 4, 6, 9, 7, 5
4. Orkana 3, 1 i Tetmajera 8, 6, 4, 2

NIEDZIELA   15.12.2019   GODZ. 14.00
1. Solskiego 11, 9, 7, 5, 3, 1    
2. Skrajna 44, 42, 40, 38, 36
3. Skrajna 34, 32, 30, 28, 26, 24
4. Skrajna 22, 20, 18, 16, 14, 12, 10

PIĄTEK   27.12.2019   GODZ. 15.00        
1. Skrajna 8, 6, 4, 2, 3, 1 oraz Prusa 5, 3, 1    
2. Prusa 20, 18, 16, 14, 12, 10
3. Prusa 8, 6, 4, 2 oraz Fredry 1, 3, 5, 7, 9
4. Kasztanowa od nr. 1 do 44
        
SOBOTA   28.12.2019   GODZ. 14.00
1. Plac Osiedlowy 2 /mieszkania 45 do 1/
2. Plac Osiedlowy 2 /mieszkania 90 do 46/
3. Grabowa i Jesionowa                 
4. Jodłowa i Olchowa

NIEDZIELA   29.12.2019   GODZ. 14.00
1. Lipowa i Klonowa
2. Jarzębinowa
3. Batorego 98 i 96 /od góry/
4. Batorego 94 i 92 /od góry/

PONIEDZIAŁEK   30.12.2019   GODZ. 15.00
1. Batorego 72 i 68 od X do VI piętra
2. Batorego 70 i 68 od parteru do V piętra
3. Batorego 80, 78, 76, 74            
4. Batorego 88, 86, 84, 82

CZWARTEK   02.01.2020   GODZ. 15.30
1. Brzozowa 1 /od góry/
2. Brzozowa 3 /od góry/
3. Brzozowa 5 /od góry/
4. Brzozowa 7 /od góry/

PIĄTEK   03.01.2020   GODZ. 15.30
1. Brzozowa 19 i 25
2. Brzozowa 23 i 21
3. Brzozowa 17, 15, 13, 11

SOBOTA   04.01.2020   GODZ. 14.00
1. Brzozowa 68, 66, 64, 62
2. Brzozowa 60, 58, 56, 54
3. Brzozowa 52, 50, 48, 46
4. Brzozowa 44, 42, 40, 38

NIEDZIELA   05.01.2020   GODZ. 14.00
1. Brzozowa 36, 34, 32, 30
2. Brzozowa 8 i 2 /od dołu/
3. Brzozowa 10 i 4 /od dołu/
4. Brzozowa 12 i 6 /od dołu/

PONIEDZIAŁEK   06.01.2020   GODZ. 14.00
1. Niedźwiedziniec 14 c, b, a oraz 12 c, b, a
2. Niedźwiedziniec 14 f, e, d oraz 12 f, e, d
3. Gawliny nieparzyste od 53 do 1
4. Gawliny parzyste od 66 do 2 i Czempiela 52

WTOREK   07.01.2020   GODZ. 15.30
1. Brzozowa 20, 18, 16, 14
2. Brzozowa 28, 26, 24, 22
3. Czempiela 7, 5, 3, 1
4. Czempiela 15, 13, 11, 9

ŚRODA   08.01.2020   GODZ. 16.00
1. Czempiela 23, 21, 19, 17
2. Czempiela 31, 29, 27, 25
3. Czempiela 39, 37, 35, 33
4. Czempiela 47, 45, 43, 41 i przedszkole

CZWARTEK   09.01.2020   GODZ. 15.30
1. Czempiela 57, 55, 53, 51
2. Czempiela 65, 63, 61, 59
3. Czempiela 73, 71, 69, 67
4. Czempiela 81, 79, 77, 75

PIĄTEK   10.01.2020   GODZ. 15.30
1. Czempiela 50 i 48
2. Czempiela 46 i 44
3. Czempiela 42 i 2
4. Czempiela 8 i 6

SOBOTA   11.01.2020   GODZ. 14.00
1. Jubileuszowa 40, 38, 36, 34
2. Jubileuszowa 32, 30, 28, 26
3. Jubileuszowa 24, 22, 20, 18
4. Jubileuszowa 16, 14, 12, 10

NIEDZIELA   12.01.2020   GODZ. 14.00
Kolęda dodatkowa
.

NOWOŚCI W GALERII (KLIKNIJ NA ZDJĘCIE)

Image

MSZA ZA OJCZYZNĘ 2019

Image

LISTOPADOWA ADORACJA STUDENCKIEJ WSPÓLNOTY 2019

Image

KS. DR KRZYSZTOF SZYMAŃSKI W NASZEJ PARAFII 2019

Image

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2019

Image

BAL ŚWIĘTYCH 2019

Image

KONCERT DZIENNEGO DOMU SENIOR PLUS 2019

Image

PIELGRZYMKA KATECHEZY DOROSŁYCH DO CZERNEJ I ŁAGIEWNIK 2019

Image

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM W PIASKU 2019

Image

PAŹDZIERNIKOWE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE 2019

Image

ZBIÓRKA NA STYPENDIUM JANA PAWŁA II 2019

Image

TURNIEJ MINISTRANTÓW 2019

Image

SPOTKANIE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA 2019

Image

URODZINY KS. FRANCISZKA 2019

Image

PAŹDZIERNIKOWA ADORACJA STUDENCKIEJ WSPÓLNOTY 2019

Image

POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW 2019

Image

SPOTKANIE PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ 2019

WYDARZENIA PARAFIALNE W "MOIM PASTERZU"

Image


Zachęcamy do lektury naszego parafialnego pisma "Mój Pasterz", w którym znajdują się relacje z wydarzeń mających miejsce w naszej parafii.

____________________
Dane kontaktowe Delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży ks. Łukasza Płaszewskiego:
skr. poczt. 206, 40-950 Katowice, tel. 519 318 959, e-mail: delegat.dm @ katowicka.pl.
____________________

KONTAKT

Parafia Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza
ul. Skrajna 2a, 41-506 Chorzów
tel. 32 246 55 01
ING Bank Śląski 07 1050 1243 1000 0022 1715 7060

MSZE ŚWIĘTE

NIEDZIELA

7.00  9.00  10.30
12.00  18.00

 
PONIEDZIAŁEK 7.00  8.00 18.00
 
WTOREK 7.00  8.00 18.00  
ŚRODA 7.00  8.00 18.00  
CZWARTEK 7.00  8.00 17.00  
PIĄTEK 7.00  8.00 18.00
 
SOBOTA 7.00  8.00 18.00

 

KANCELARIA PARAFIALNA

PONIEDZIAŁEK  8.45-9.45  

WTOREK

 8.45-9.45 i 16.00 - 17.00
 
CZWARTEK 8.45-9.45   
PIĄTEK  8.45-9.45 i 16.00 - 17.00
 
     

 

©2019 Dobry Pasterz

Search