Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, Czytaj więcej…

Zrozumiałem

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  24.092017

25  NIEDZIELA  ZWYKŁA

       Jezus zaprasza nas do pracy nad wzrostem Bożego Królestwa. Czyni to w różnym czasie. Każdy otrzyma też od Niego godną zapłatę wynikającą ze sprawiedliwości, ale także z Bożego miłosierdzia. Nie traćmy czasu. Idźmy pracować w winnicy Pańskiej.

Dziś kolekta przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Dziś o 15.00 dodatkowa Msza św. w czasie której chrzty i roczki. O  17.15 Niedzielne Nieszpory.

Spotkanie rodziców i dzieci, które pragną przystąpić do Wczesnej Komunii św. będzie we wtorek o 16.30 w salkach. Dzieci po Wczesnej Komunii św. mają spotkanie we wtorek o 17.15

W środę o 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Jak co roku 28 września czyli w czwartek o 15.00 zapraszamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. Zgromadzimy się na skrzyżowaniu ul. Odrodzenia, ks. Czempiela i St. Batorego. To odpowiedź na słowa św. Jana Pawła II, który zachęcał by rozpalić iskrę Bożego Miłosierdzia.

W czwartek od 16.30 spowiedź dla dzieci, które po wakacjach jeszcze się nie spowiadały. O 17.00 Msza św. szkolna.

W czwartek o 17.45 spotkanie rodziców dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii św. Obecność przynajmniej jednego z rodziców jest obowiązkowa.

W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia.

W piątek o 18.00 wyjazd na noc pokuty do Sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śląskiej z przed kościoła. W roku 100 lecia objawień MB w Fatimie zapraszamy do udziału w ty nocnym czuwaniu. Powrót ok. 4.00. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 38 zł z ubezpieczeniem.

Od wielu lat w ostatnią sobotę września odbywa się pielgrzymka Chorzowskich parafii do Piekar. W najbliższą sobotę o 13.00 z ul. Odrodzenia wyjazd pielgrzymów do Piekarskiego Sanktuarium. Program pielgrzymki: o 14.00 Droga Krzyżowa na piekarskiej kalwarii, o 16.00 Msza św. w bazylice sprawowana przez kapłanów chorzowskich parafii. Zapraszamy do licznego udziału. Zapisy na autobus w zakrystii. Koszt wyjazdu 15 zł z ubezpieczeniem.

W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie okazja do spowiedzi.

W sobotę o 19.00 spotkanie Kręgu Rodzin w salkach. Zapraszamy rodziny, które przychodziły na te spotkania, a także zapraszamy nowe rodziny, które chcą się wspólnie modlić i dzielić się swoim doświadczeniem Boga i rodzinnego życia.

W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Na pierwszy Różaniec zapraszamy w niedzielę o 17.00. W czasie nabożeństwa zostaną przyjęci do Wspólnoty Żywego Różańca nowi członkowie.

Przez cały miesiąc październik nabożeństwa różańcowe będą o 17.15, a w czwartki o 17.30. Matka Boża w Fatimie przed 100 laty wzywała: „Odmawiajcie codziennie Różaniec” W roku 100 lecia objawień to wezwanie nabiera nowej aktualności. Odpowiedzmy na nie całym sercem.

Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w sobotę 14 października. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym 8 i 22 października. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka. Do Małego GN dołączono płytę z nagraniem powieści „Quo vadis” jest GN. Październikowy nr parafialnego pisma „Mój Pasterz” ukaże się 1 października

Niech nam Bóg błogosławi na pracę w winnicy pańskiej.